Jaanuaris avati uus raudteeühendus Läänemere ja Aadria mere sadamate vahel, mis annab kinnitust kaupade põhja-lõunasuunalise liikumise potentsiaalile

вкл. .

Läänemere sadama Kieli (Saksamaa) ja Aadria mere rannikul asuva Trieste (Itaalia) sadama vahel on käima pandud uus kombineeritud rongiühendus, mis annab tunnistust põhja-lõunasuunaliste kaubavedude nõudluse kasvust.

Esimene 16 vagunist koosnev rong startis Triestest 25. jaanuaril ja saabus Kieli järgmisel päeval, olles teel olnud 26 tundi ja läbinud 1360 kilomeetrit. Peale mõnenädalast katsetust asus rong regulaarselt sõitma kord nädalas mõlemas suunas, startides Triestest kolmapäeviti ja saabudes Kieli neljapäeviti. Suurema nõudluse korral saab ühendust tihendada kahe korrani nädalas mõlemas suunas.

Uut teenust korraldab Stena Line’i toel Türgi ettevõte EKOL. Siiani on proovitud Triestet ühendada Türgiga praamide abil, nüüd on võimalus jõuda sinna ka Põhjamaade turgudelt Aadria mereni parvlaevade ja rongiga läbi Kieli sadama.

 

Äripartnerid neljast Euroopa riigist on näinud projekti elluviimiseks palju vaeva. Port Kieli tegevdirektor Dirk Claus ütles laevaliini avamist kommenteerides, et nõudlus multimodaalse transpordiühenduse järele Balti piirkonna ja Vahemere vahel üha kasvab ning on kindlasti vajalik ühendustee ka tulevikus. „Uus rong viib kaubad maanteelt raudteele ning on hea näide Euroopa TEN-T-koridori projektist, mis ühendab Aadria merd Läänemerega,“ lisas Claus.

mkm newtja newharjumaavalitsus-frontparnumaavalitsus-frontraplamaavalitsus-frontNovarc

tent newhendrikson newreaalprojekt newkelprojektas newwsp newlogo rbe